Z okazji 60-tych urodzin „Osiedla Młodych” przedstawiamy trzecią odsłonę Projektu „dla Osiedla”. Były już „Hasło…” oraz „Mural…”, a co SM „Osiedle Młodych” przygotowała tym razem?

Drogi Mieszkańcu Rataj i Poznania! Przyłącz się do akcji „Archiwum dla Osiedla”. Zajrzyj do rodzinnych pamiątek i albumów!

Spółdzielnia zwraca się do mieszkańców o udostępnienie materiałów archiwalnych dot. historii Rataj, Chartowa i Żegrza oraz powstawania, budowy i działalności Spółdzielni. A to wszystko w celu zorganizowania wystawy z okazji 60-lecia SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, która zainauguruje jubileuszowe obchody.

Poszukujemy archiwalnych fotografii, kronik, map, dokumentów, afiszy i artykułów prasowych z lat 1958-1995 oraz kontaktu do osób, które są w posiadaniu wyżej wymienionych materiałów.

Domowa kwerenda to okazja do spotkań w rodzinnym gronie, rozmów i wspomnień, przywołania w pamięci momentów odbioru kluczy do upragnionego M4 w ratajskich blokach z wielkiej płyty, a także zawiązywania pierwszych „osiedlowych” znajomości.

Wspomniane materiały można dostarczyć/przesłać do 18 maja br. na adres: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedla Młodych” w Poznaniu, os. Piastowskie 16, 61-148 Poznań lub archiwum@osiedlemlodych.pl.