Remonty na spółdzielczych osiedlach to nie tylko docieplanie budynków mieszkalnych, zmiana ich kolorystyki, wymiana nawierzchni jezdni i chodników. Zmiany zachodzą również w ratajskich domach kultury. A prace jakich podjęła się w tym roku Spółdzielnia w placówkach kulturalnych miały na celu poprawę funkcjonalności, czyli dostosowania pomieszczeń do przeprowadzanych w nich zajęć, warunków technicznych oraz zadbanie o estetykę wnętrz.

W miesiącach letnich wiertarki, pędzle i wałki poszły w ruch w DK „Na Skarpie”, DK „Jędruś”, DK „Na Pięterku”, a wcześniej także w Klubie Malucha „Mieszko”. Od tej pory jest tam funkcjonalnie i estetycznie.

Po zakończonej sukcesem Akcji Lato do DK „Na Skarpie” wkroczyły ekipy remontowe. Zakres prac nie był wyjątkowo szeroki, obejmował jednak przebudowę i modernizację toalet, a także dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych, odświeżenie ścian w holu wejściowym oraz salach imprez i klubowej. Hol wejściowy zyskał dodatkowo sofy, stolik kawowy oraz niezwykłą fotografię z krajobrazem rzeki Warty. Pracownicy Domu kultury zadbali również o poprawę polityki informacyjnej w obiekcie, montując czytelne tablice, na których można znaleźć aktualną ofertę kulturalną placówki.

Natomiast na os. Armii Krajowej 101, czyli w DK „Jędruś” przeprowadzony został I etap remontu jego pomieszczeń. W tym roku prace remontowe realizowano w dwóch salach zajęciowych i kuchni. W tzw. sali zainteresowań wymienione zostały wykładzina i oświetlenie, wyremontowano także ściany i sufit. Dzięki zastosowaniu farby magnetycznej otrzymaliśmy powierzchnię przyciągającą magnesy, której dekorację od tej pory będą stanowiły zdjęcia oraz prace plastyczne uczestników zajęć. O nutę świeżości, która zapanowała w tym wnętrzu zadbało odważne połączenie szarości na ścianach i modraku na szafie i innych akcesoriach. Biel i szarość? To one królują teraz w sali językowej, w połączeniu z drewnianym akcentem w postaci szafy i stołów, a także ceglanym ścianom sala zyskała miano eleganckiej.

Od września z kolei uczestnicy zajęć oferowanych przez DK „Orle Gniazdo”, czyli Klubu Malucha, Pracowni „Sztuka Mieszko” i Szufladki korzystają ze świeżo wyremontowanego „Mieszka” na os. Lecha 129. Barwy – seledynowy, niebieski, biały oraz szary na ścianach i podłodze, a także nowe wyposażenie spowodowały, że wnętrza Klubu stały się bardzo przytulne, przestronne i funkcjonalne.

W DK „Na Pięterku” prace remontowe polegały głównie na zmianie kolorystki ścian we wszystkich jego pomieszczeniach. Zamiast ostrych barw, dostrzeżemy tam obecnie jasne i stonowane kolory, które stanowią świetne tło dla występów sekcji i kół znanych z Domu Kultury na os. Orła Białego 5.

Hol wejściowy w DK „Na Skarpie”
Warta na ścianie w DK „Na Skarpie”
Sala zaintersowań w DK „Jędruś”
Wyremontowany Klub „Mieszko”
Klub „Mieszko” w nowej odsłonie