Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru odbył się w klimacie refleksji na temat miłości. Ale czy na pewno było to główne przesłanie?

Katarzyna Dąbrowska, aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa w duecie z pianistką Urszulą Borkowską wystąpiły na scenie Domu Kultury „Jędruś” w muzodramie „13 randek DaNuty. Rinn piosenki o miłości”. Nie zabrakło oryginalnej barwy głosu artystki, żartów podszytych miłosnym akcentem i świetnie brzmiących, energicznych piosenek z repertuaru wokalistki wszechczasów Danuty Rinn. Ta wyjątkowa odsłona utworów Danuty Rinn, nie zawsze docenionych, nieco zakurzonych, a czasem nawet nieznanych, przeniosła widzów w niejedną opowieść dnia codziennego skrywającą ponadczasową prawdę o relacjach międzyludzkich.

Zjawiskowa Katarzyna Dąbrowska uraczyła nas nie tylko perfekcyjną dykcją, bezbłędnym śpiewem, ale także ciepłą aurą i sposobem opowiadania o miłości, nie tylko tej słodkiej, uroczej lecz również gorzkiej, smutnej, na wskroś prawdziwej. Aktorka utwierdziła zgromadzonych gości, że warto mieć nadzieję na „tę jedyną” czy „tego jedynego”, że nie należy szczędzić komplementów, że warto się całować, a wszechobecna miłość i tak nas dopadnie!

Mieliśmy okazję posłuchać takich piosenek jak: „Gdzie, Ci mężczyźni”, „Jestem babą”, „Czy to wszystko ma sens”, „Nie mam woli do zamęścia” i wiele innych, które zostawiły po sobie ślad skłaniający do snucia refleksji na temat… wielobarwnej miłości. Wspaniałe widowisko na długo pozostanie w pamięci ratajskiej publiczności, a melodie ulubionych już piosenek towarzyszyć nam będą każdego dnia!

Wydarzenie zorganizował Dział Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu.