Coroczna relacja z Ratajskiego Koncertu WOŚP jest pełna optymizmu, opisuje jak wielkim sercem charakteryzują się mieszkańcy Rataj, Chartowa i Żegrza oraz całego Poznania. Praca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to świetna zabawa i wielka radość. Na twarzach osób pracujących w Sztabie przy organizacji „letniej zadymy w środku zimy” maluje się uśmiech od ucha do ucha…

W tym roku było jednak INACZEJ… Podczas obchodów największego święta dobra w Polsce doszło do tragedii, która odebrała optymizm, zabawę, radość i uśmiech…

***

W niedzielne popołudnie na scenie Domu Kultury „Jędruś” pojawiły się m.in. dzieci z Przedszkola nr 114 im. „Pinokio”, Przedszkola Niepublicznego Liczmanek oraz sekcje artystyczne z Ratajskich Domów Kultury. Koncert uświetniły występy wokalne  i taneczne Zespołów: „Tęcza”, formacji Hip-Hop z DK „Orle Gniazdo”, „Farcik”, „Power of Dance”, Kolejorz Kids, Kolejorz Juniors i Kolejorz Girls, także kwintetu smyczkowego podopiecznych Szkoły Muzycznej T. Burton i Kyara K-POP Dance Studio.

Po porannej odprawie z funkcjonariuszami poznańskiej Policji, Wolontariusze wyruszyli na ulice Poznania, aby zachęcać przechodniów do wsparcia 27. Finału WOŚP i wrzucenia choćby symbolicznej złotówki do kolorowych puszek. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i hojności poznaniaków zebraliśmy aż 83 042,76 zł + walutę obcą (kwota deklarowana). Serdecznie dziękujemy! W tym roku Ratajscy Wolontariusze kwestowali także w sobotę w obiektach handlowych, m.in. w Galerii Malta podczas corocznej akcji – Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

Podczas licytacji, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu – Michał Grudziński największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: przelot samolotem nad Poznaniem (2 500 zł), piłki z podpisami zawodników Lecha Poznań (700 zł / 600 zł / 550 zł), koszulka z podpisami Reprezentacji Polski kobiet w piłce siatkowej (500 zł), kalendarz z wizerunkami polskich siatkarzy – Mistrzami Świata 2018 (450 zł), wóz strażacki (400 zł), WOŚP-owy kalendarz trójdzielny i płyta winylowa Festiwalu Pol’and’Rock (400 zł) oraz kalendarz z wizerunkami poznańskich sportowców przekazany prze prezydenta Miasta Poznania (350 zł).

Podczas 27. Finału WOŚP na Ratajach w ramach Światełka do nieba został zaprezentowany po raz pierwszy pokaz laserowy.

Grali i kwestowali z nami: Galeria Malta, Termy Maltańskie, Kino Helios, Gravitacja, Multikino 51, Decathlon, IKEA, Obi, M1, Pasaż Rondo, Piotr i Paweł przy ul. Zamenhofa, Jump Arena i Rak Service, a także ratajskie szkoły i przedszkola. Serdecznie dziękujemy za pomoc.