W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, przypadającym 22 kwietnia, zapraszamy mieszkańców Rataj, Chartowa i Żegrza do włączenia się w miejską akcję „Wiosenne Porządki 2024”, która w Poznaniu odbędzie się 18 – 22 kwietnia br. Do inicjatywy włączyli się osiedlowi radni oraz pracownicy Spółdzielni.

Wiosenne porządki to wydarzenie, podczas którego mieszkanki i mieszkańcy włączają się w sprzątanie przestrzeni ogólnodostępnych miasta.

Jest to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu w duchu eko, w trosce o przyrodę i najbliższe otoczenie oraz szansa na zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii nieśmiecenia w naturze – już od najmłodszych pokoleń.

Do akcji organizowanej przez Urząd Miasta Poznania zgłosili się w tym roku członkowie Rad Osiedli oraz pracownicy Kierownictw. Poniżej zamieszczamy informację o terminach oraz miejscach zbiórek. Zapraszamy mieszkańców do wspólnego sprzątania naszego fyrtla:

  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedla Piastowskiego – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – skwer Milana Kwiatkowskiego (przy rondzie Rataje, między budynkami 2-4 a 36)
  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedli Jagiellońskiego, Oświecenia i Powstań Narodowych – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przy budynku na os. Jagiellońskim 1-2 (od szczytu nr 2)
  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedla Pomet – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przy budynki przy ul. Warszawskiej
  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedli Armii Krajowej, Bohaterów II Wojny Światowej i Rzeczypospolitej – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – teren przy os. Armii Krajowej naprzeciwko Selgrosu (przy ulicy Pawiej)
  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedli Lecha i Czecha – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przed siedzibą Kierownictwa Osiedli Lecha i Czecha (os. Lecha 121)
  • EkoGrupa Kierownictwa, Rady Osiedla Tysiąclecia i Klubu Seniora „Jubilaci” – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przy schronie w lasku przy ul. Chartowo (przy przystanku autobusowym)
  • EkoGrupa Kierownictwa i Rady Osiedli Stare Żegrze i Polan – 18 kwietnia, godz. 16:00, miejsce zbiórki – przy szkole na os. Stare Żegrze
  • EkoGrupa Kierownictwa Osiedla Orła Białego – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przed siedzibą Kierownictwa Osiedla Orła Białego (os. Orła Białego 4)
  • EkoGrupa Kierownictwa Osiedla Rusa – 20 kwietnia, godz. 10:00, miejsce zbiórki – przy budynku na os. Rusa 1-10 (na wysokości wejść nr 7-8).

Zapewniamy worki oraz rękawiczki.

A na tej mapie można znaleźć wszystkie inicjatywy związane z sprzątaniem Świata w Poznaniu.


W ratajskich domach kultury również odbędą się wydarzenia związane ze Światowym Dniem Ziemi. Co prawda nie będzie to sprzątanie osiedli, a inne inicjatywy. Zapraszamy na:


W ramach Wiosennych Porządków odbywa się także akcja „Warto Sprzątać nad Wartą”, organizowana 20 kwietnia o godz. 12:00 w Amfiteatrze nad Wartą na os. Piastowskim (scena) w ramach projektu Eko.Odpowiedzialni. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie. Organizatorzy również zapewniają rękawiczki, worki i gift packi dla uczestników.

Fot.: Urząd Miasta Poznania