WOŚP-owe emocje w Sztabie przy SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 25. Finału. Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że padł rekord… Ile zebraliśmy i jak wyglądał 14. Ratajski Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Na scenie Domu Kultury „Jędruś” pojawiły się ratajskie przedszkola: Przedszkole nr 114, Przedszkole nr 124, Przedszkole Niepubliczne Liczmanek oraz zespoły artystyczne z Domów Kultury. Koncert uświetniły występy wokalne: Zespołu Tęcza, Iny Szczepaniak z Klubu „Cybinka”, formacji MAJA, Janiny Rybarczyk i Grzegorza Twaróga oraz występy taneczne: Kolejorz Girls, Power of Dance, formacji hip-hopowej z DK „Orle Gniazdo”, Zespołu Farcik i Kolejorz Kids.

Po porannej odprawie z funkcjonariuszami poznańskiej Policji, Wolontariusze wyruszyli w miasto, optymizmem i pozytywną energią zachęcali przechodniów do wsparcia 25. Finału WOŚP i wrzucenia choćby symbolicznej złotówki do kolorowych puszek. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu i hojności poznaniaków zebraliśmy aż 81 464,75 zł. W historii Ratajskiego Sztabu to rekordowa suma. Dziękujemy!


Wracamy do „Jędrusia” i godziny 18:00, właśnie wtedy rozpoczęła się licytacja, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu, znany z serialu Rodzinka.pl – Michał Grudziński. Największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: portret „Mężczyzna w okularach” (1 600 zł), zdjęcie podwójnej tęczy nad Ratajami Łukasza Ogrodowczyka (1 000 zł), moneta 1-dolarowa – oryginalny Srebrny Orzeł Stanów Zjednoczonych Ameryki (600 zł),  koszulka reprezentantki Polski Moniki Michalik – brązowej medalistki Letnich Igrzysk Olimpijskich RIO 2016 z autografem (510 zł) oraz pamiątka 1. Finału WOŚP na Ratajach z 2004 roku – plakat i koszulka WOŚP (370 zł). Kalendarz Andrzeja Mleczki z popularnymi rysunkami satyrycznymi (300 zł), t-shirty 25. Finału WOŚP (250 zł) i Woodstock 2016 (350 zł), czerwona poduszka WOŚP (350 zł) to najchętniej licytowane gadżety, które otrzymaliśmy w tym roku od Jurka Owsiaka.

Grali i kwestowali z nami: Galeria Malta, Termy Maltańskie, Decathlon, Ikea, Obi, M1, Selgros Cash&Carry, Piotr i Paweł przy ul. Zamenhofa, Sokołów, Fawor, Restauracja Trojka, Weko Plus i Rak Service.