W ramach 2. edycji Konkursu „Mural dla Osiedla” Jury wybrało Laureatów, których zdjęcia zostaną umieszczone na tegorocznym muralu. Wśród Nich znaleźli się:

  • Szymon Rakowski (zdjęcie z żoną Pauliną);
  • Justyna Dudek (zdjęcie córki Zofii);
  • Magdalena Anioła (zdjęcie syna Piotra) oraz
  • Zbyszko Wesołowski.

Kolejna odsłona Konkursu Spółdzielni pozwoliła powiększyć grono muralowych bohaterów. Do tej pory w tym zaszczytnym gronie byli: Ignacy, Maja, Katarzyna i Amelka, Andrzej oraz Barbara (1. mural na os. Piastowski 18-24) oraz Mirosław, Marcel, Joanna i Laura, Piotr oraz Ewa (2. mural na os. Rusa 1-10).

***

„Mural dla Osiedla” to inicjatywa skierowana do mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Dzięki Nim i Ich zdjęciom powstają murale w ramach idei „Łączy pokolenia”. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2016 r.

„Łączy pokolenia”, czyli hasło Spółdzielni to jasny przekaz dla wszystkich, że Rataje, Żegrze i Chartowo to miejsce więzi społecznych, bliskich relacji, przyjaźni i wspólnych działań. Podkreśla ono, że to fyrtel z historią, tradycjami, wspomnieniami, ale także z pomysłami na teraźniejszość i przyszłość. Chcąc kontynuować to przesłanie oraz wpajać wspomniane wartości mieszkańcom, Spółdzielnia zdecydowała się zorganizować 2. edycję Konkursu „Mural dla Osiedla”, którego głównym celem było pozyskanie zdjęć portretowych jej mieszkańców, a spośród wybranych wykonanie murali na ratajskich blokach. Ze względu na hasło „Łączy pokolenia” malowidła ścienne będą składać się z fotografii osób w różnym wieku oraz różnej płci.

Na zdjęciu: Laureaci 1. edycji Konkursu (od prawej: Barbara Tylman, Andrzej Prendke, Ignacy Walkowiak z mamą i prababcią).