Już niebawem lato i wytęsknione wakacje. W tym czasie ratajskie domy kultury tętnią działaniami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi. Od pierwszego do ostatniego dnia wakacji kadra instruktorska zapewni opiekę w formie zajęć na miejscu jak i w formie wyjazdów czy wycieczek. Przed uczestnikami letnich półkolonii odwiedzanie ciekawych miejsc w Poznaniu i Wielkopolsce oraz wspólne i kreatywne spędzanie czasu na łonie natury i w domach kultury.

Na tę wiadomość czekało wiele osób, więc ogłaszamy wszem i wobec – zapisy osobiste na tegoroczną Akcję Lato rozpoczną się w poniedziałek, 6 czerwca (godziny różnią się w zależności od placówki – spójrz poniżej). Półkolonie podzielone będą na 5-dniowe turnusy (od pon. do pt.), koszt każdego to 350 zł dla mieszkańców Spółdzielni i 400 zł dla pozostałych. W przypadku zapisania rodzeństwa obowiązuje 10% zniżki na każde dziecko. Półkolonie organizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 12. roku życia. Poniżej zamieszczamy wszelkie szczegóły.

Rodzice lub opiekunowie prawni uczestników półkolonii zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem oraz wypełnienia, podpisania oraz dostarczenia do danego domu kultury karty kwalifikacyjnej oraz zgód.

1. Regulamin półkolonii letnich i zimowych organizowanych w Domach Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu
2. Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku 2022
3. Zgody


Dom Kultury „Na Skarpie” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 15:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 27.06-1.07 II – 4-8.07 III – 18.07-22.07 IV – 25-27.07* V – 16.08-19.08 VI – 22-26.08 VII – 29.08-31.08
W programie: zajęcia rekreacyjno-sportowe i edukacyjno-poznawcze; warsztaty kreatywne; gry i konkursy; wyjścia do kina; wycieczki autokarowe
Szczegółowe informacje: DK „Na Skarpie”, os. Piastowskie 104, 61-164 Poznań, 61 877 05 51, naskarpie@osiedlemlodych.pl.

*biwak w Gościmiu: 440 zł / 470 zł (w programie: poznanie harcerskiego ABC, chrzest obozowy, kąpiel w Jeziorze Gostomie, leśna olimpiada, poznawanie przyrody podczas spacerów po puszczy, pląsy i zabawy przy muzyce).


Dom Kultury „Jagiellonka” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 14.00)

Godziny zajęć: 7:30-16:00
Turnusy: I 27.06-1.07, II 4-8.07, III 11-15.07, IV 18-22.07, V 25-29.07, VI 1-5.08, VII 8-12.08, VIII 22-26.08, IX 29-31.08
Program: wycieczki do Mniszek, Osady Traperskiej w Bolechówku, Ujazdu Wlkp, Art Zagrody w Dymaczewie, Zagrody Rodzinnej „Siedlisko Józefówka”, Parku Historycznego – Uroczysko Wolkołatka, Centrum Turystyki i Rekreacji Kawka w Konarskim, warsztaty artystyczne, chemiczne, surwiwalowe, przyrodnicze, zajęcia sportowe na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp”, wyjścia do parku linowego, Zoo, nad Maltę, Cytadelę.
Szczegółowe informacje: DK „Jagiellonka”, os. Jagiellońskie 120, 61-222 Poznań, 61 877 51 64, jagiellonka@osiedlemlodych.pl


Dom Kultury „Jędruś” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 8:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 27.06-1.07, II – 4-8.07, III – 11-15.07, IV – 18-22.07, V – 25-27.07*, VI – 8-12.08, VII – 16-19.08, VIII – 22-26.08
Program: Warsztaty kreatywne i manualne (m.in. ceramiczne, komputerowe, chemiczne, majsterkowania, surwiwalowe); zajęcia rekreacyjno-sportowe na Spółdzielczym Stadionie „Olimp” na os. Rusa, czyli „sportowe piątki”; zajęcia edukacyjno-poznawcze; wyjścia do parku linowego i Ogrodu Botanicznego; poznańskiej palmiarni i Starego Zoo, wycieczki do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, Siedliska Józefówka (spacer z alpakami), Traperskiej Osady w Bolechówku (spotkanie ze zwierzętami oraz ognisko), Art Zagrody, Centrum Turystyki i Edukacji Kawka, Parku Historycznego Uroczysko Wołkołatka w Woli Jabłonnej, Ogrodu Ekologicznego; gra terenowa na Dębinie; spektakle teatralne, animacje, spotkania z iluzjonistą, mobilne planetarium i wiele więcej!
Szczegółowe informacje: DK „Jędruś”, os. Armii Krajowej 101, 61-381 Poznań, 61 877 01 51, jedrus@osiedlemlodych.pl.

*biwak w Gościmiu: 440 zł / 470 zł (w programie: poznanie harcerskiego ABC, chrzest obozowy, kąpiel w Jeziorze Gostomie, leśna olimpiada, poznawanie przyrody podczas spacerów po puszczy, ogniskowe pląsy i zabawy przy muzyce).


Dom Kultury „Orle Gniazdo” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 8:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 27.06-1.07, II – 4-8.07, III – 11-15.07, IV – 18-22.07, V – 25-29.07, VI – 1-5.08, VII – 8-12.08, VIII – 22-26.08;
Program: wycieczki do: Starej Chaty u Kowola w Kluczewie, Ekologicznego Parku Rozrywki ELFLAND w Nekli, Parku Historycznego Uroczysko Wołkołatka w Woli Jabłonnej, Gospodarstwa Jaśkowa Dolina – Alpaki i Lawenda w Mielnie, Finlandii SPOT w Klinach, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, Deli Parku w Trzebawiu; warsztaty: majsterkowania, kulinarne, ogrodnicze, dawnego budowania, kryptologiczne, bębniarskie i ukulele; gra terenowa, animacje z Teatrem GILI GILI, „kulturalna środa” w Domach Kultury (spektakle teatralne, animacje, spotkanie z iluzjonistą, mobilne planetarium), „sportowy piątek” na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp” na os. Rusa; wyjścia na kręgle, wrotki i do kina, gry i zabawy integracyjne
Szczegółowe informacje: DK „Orle Gniazdo”, os. Lecha 43, 61-294 Poznań, 61 877 78 42, dkorlegniazdo@osiedlemlodych.pl., dkorlegniazdo@gmail.com


Dom Kultury „Jubilat” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 16:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 27.06-1.07, II – 4-8.07, III – 11-15.07, IV – 18-22.07, V – 25-29.07, VI – 1-5.08, VII – 29-31.08
Program: wycieczki do: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Osady Traperskiej w Bolechówku, Deli Park w Rosnówku, Uroczyska Wolkołatka w Jabłonnej, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, makiety kolejowej w Borówcu; zajęcia sportowe i kulturalne na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp” na os. Rusa, kino i gry terenowe, zabawy animacyjne, planetarium, pokazy iluzjonisty, warsztaty taneczne i plastyczne
Miejsce: Klub „Piątka”, os. Tysiąclecia 5, 61-255 Poznań
Szczegółowe informacje: DK „Jubilat”, os. Tysiąclecia 30, 61-255 Poznań, 61 876 08 40, jubilat@osiedlemlodych.pl.


Dom Kultury „Polan Sto” (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 16:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 27.06-1.07, II – 4-8.07, III – 11-15.07, IV – 18-22.07, V – 25-29.08, VI – 1-5.08, VII – 8-12.08, VIII – 15-19.08, IX – 22-26.08;
Program: wycieczki do: parków rozrywki Deli Park, Elfland i Maxi Fun, Muzeum Mickiewicza w Śmiełowie, Zagrody Szczęśliwych Zwierząt w Murowanej Goślinie, na plantację lawendy „Lawendowe Zdroje”, schroniska dla zwierząt; warsztaty kulinarne, warsztaty kreatywne „Wakacyjne COŚ”(m.in.: las w słoiku, malowanie na torbach, świece sojowe, mydełka), warsztaty przyrodnicze „Zagadaj do gada”, „sportowy piątek” na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp” na os. Rusa; i inne;
Szczegółowe informacje: DK „Polan Sto”, os. Polan 100, 61-253 Poznań, 61 879 71 51, polansto@osiedlemlodych.pl.


Dom Kultury „Na Pięterku (zapisy osobiste od 6 czerwca od godz. 15:00)

Godziny zajęć: 7:30 – 16:00;
Turnusy: I – 4-8.07, II – 11-15.07, III – 18-22.07, IV – 25-29.07, V – 1-5.08, VI – 8-12.08, VII – 16-19.08;
Program: warsztaty chemiczne, artystyczne, przyrodnicze i konstruktorskie, wycieczki poza Poznań, m.in. do Parku Rozrywki, na plantację lawendy, Centrum Edukacji Przyrodniczej, wyjścia do Muzeów w Poznaniu, kina, na ściankę wspinaczkową, kręgle, atrakcje na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp” i inne;
Szczegółowe informacje: DK „Na Pięterku”, os. Orła Białego 5, 61-251 Poznań, 61 879 63 11, napieterku@osiedlemlodych.pl.