32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem. Wszyscy ludzie dobrej woli połączą się w niedzielę, 28 stycznia, by bić kolejny rekord, nie tylko hojności, a po prostu ludzkiej wielkoduszności. Tegoroczna edycja dedykowana jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. A motto, które nam w duszy gra i towarzyszy przygotowaniom do jednego z najważniejszych wydarzeń w tym roku brzmi „Tu wszystko gra OK!”.

WOŚP zagości również na Ratajach. Zapraszamy więc Państwa bardzo serdecznie do Domu Kultury „Jędruś”. Starujemy od 14:00. W programie Ratajskiego Koncertu WOŚP znajdziecie Państwo:

 • 14.10 Młodzież przejmuje scenę – koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej T. Burton
 • 14.40 Niebiesko-białe barwy w Jędrusiu – występ Kolejorz Girls, Juniors i Kids
 • 15.15 W rytmie ratajskiego rapu – koncert Kuby Kubeusa Mrozka
 • 15.30 Reprezentantki Polski w cheerleadingu na parkiecie – występ Kolejorz Girls, Juniors i Kids
 • 16:00 Mieszanka wybuchowa jazzu i hip-hopu – pokaz zespołu Fart
 • 16:10 Jest jedna rzecz dla której warto żyć – koncert hip-hopowy Studia Bum
 • 16:35 Młodzi i zdolni adepci muzyki – koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej T. Burton
 • 17:05 Bo taniec to nasze drugie imię – pokaz Młodzieżowej Akademii Tańca
 • 17:20 Przejmujemy mikrofony – występy wokalne uczniów Anny Polowczyk
 • 18:00 Wstań i ćwicz z nami – występ Raju Seniora pod kierunkiem Olgi Kuźmińskiej
 • 18.30 Kto da więcej, czyli licytacja
 • 20.00 Połączenie ognia, tańca, miłości oraz sztuki kuglarskiej, czyli Fire Show w wykonaniu Duetu WhiteNight

Przed koncertem zapraszamy o 12:00 na osiedlowy spacer z Alpakami z Wiedźminowa. Zbiórka – przed wejściem do Jędrusia.

W tym roku podczas Ratajskiego Finału WOŚP będą z nami druhny i druhowie z OSP Węglewo, którzy przeprowadzą warsztaty z zasad pierwszej pomocy. Pokażą w jaki sposób powinniśmy reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. A dla dzieci przeprowadzą mini zabawę w zadymionym pomieszczeniu. Dzięki niej maluchy zobaczą, jak wygląda zagrożenie pożarem oraz w jaki sposób zachować bezpieczeństwo. Podczas grywalizacji będziemy ratować Strażackiego Misia. Punkt OSP Węglewo będzie czekał na Państwa przed wejściem do DK „Jędruś”.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Jednak WOŚP to nie tylko koncert w DK „Jędruś”, a także szereg wydarzeń towarzyszących, które rozpoczęły się znacznie wcześniej. W tym roku przygotowaliśmy maraton fitness w DK „Jubilat”, Rodzinny festiwal gier planszowych w DK „Na Pięterku”, Spotkanie senioralne w Klubie „Cybinka”, spektakl dla dzieci w wykonaniu AszTeatru pn. „Piekareczka ze słodkiej krainy” w DK „Orle Gniazdo”, warsztaty kreatywno-konstruktorskie „Rozpal serce” – String art oraz fizyczne „Wirujące serca” w DK „Polan Sto” oraz maraton latino w DK „Jagiellonka”.

28 stycznia, w niedzielę zapraszamy także do Centrum handlowego Avenida, gdzie mieszkańcy stolicy Wielkopolski usiądą na ergometry wioślarskie, by wziąć udział w 14. edycji ogólnopolskiej akcji Wiosłowania dla WOŚP. Celem akcji jest bicie rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów oraz to, co najważniejsze – zbiórka do puszek. To także promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich mistrzów sportu.

Praca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to świetna zabawa i wielka radość. Na twarzach osób pracujących w Sztabie przy organizacji „letniej zadymy w środku zimy” maluje się zawsze uśmiech od ucha do ucha… No to odliczamy, 3, 2, 1… Dołączcie do nas! Do zobaczenia!