Wydawnictwo Miejskie Posnania, Kolegium Redakcyjne Kroniki Miasta Poznania oraz SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu serdecznie zapraszają na promocję kolejnego tomu Kroniki Miasta Poznania (4/2018) pt. „Blokowiska”. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca o godz. 17:00 w Domu Kultury „Polan Sto”.

Najnowszy tom Kroniki Miasta Poznania poświęcony jest fenomenowi blokowisk. Pierwsza część zawiera solidne, naukowe refleksje na temat genezy i historii powstawania poznańskich osiedli, opisy koncepcji przestrzennych, artykuły o sposobach budowy i technologicznych rozwiązaniach. Bloki dla wielu z nas kojarzą się z pierwszym mieszkaniem, miejscem dzieciństwa, dorastania, życia rodzinnego – w publikacji nie mogło więc zabraknąć wspomnień mieszkańców i ich subiektywnego spojrzenia na toczące się na osiedlach życie codzienne. Ważne miejsce w tej „Kronice” zajmują też artykuły traktujące przestrzeń blokowisk jako pole do działalności kulturalnej, czy omawiające sposoby aktywizacji mieszkańców, ich pasje i literacką twórczość.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na gości czekać będą egzemplarze w cenie promocyjnej. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Prezydent Miasto Poznań Jacek Jaśkowiak i Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz.

Źródło: Promocja Kroniki Miasta Poznania – „Blokowiska”