Styczeń to od 27 lat wyjątkowy miesiąc. Właśnie wtedy odbywa się w całej Polce Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 lat temu do tej wspaniałej inicjatywy dołączyła SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Tegoroczny, 27. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w Domu Kultury „Jędruś”. Bądźcie z nami 13 stycznia! Startujemy o godz. 15:00.

W tym roku „gramy dla dzieci małych i bez focha” – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pamiętajcie! Pomaganie jest dziecinnie proste! Aby wesprzeć WOŚP wystarczy symboliczna złotówka. A co przygotowaliśmy dla Was w programie? Czeka Was wiele atrakcji i świetnej zabawy:

15:00 – 20:00: występy podopiecznych ratajskich przedszkoli i szkół oraz zespołów wokalnych i tanecznych z Domów Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, m.in.: Kolejorz Girls, Farcik, Kolejorz Kids, Power of Dance, a także kwintetu smyczkowego Szkoły Muzycznej T. Burton, Kyara K-POP Dance Studio;
17:30: licytacja – prowadzący: Michał Grudziński;
20:00: światełko do nieba

Spójrzcie na szczegółowy program 27. Finału WOŚP.

Ratajskich Wolontariuszy z puszkami spotkacie na ulicach Poznania. Liczymy na Waszą hojność.

W tym roku Dom Kultury „Orle Gniazdo” przygotował także wydarzenie towarzyszące – WOSP-owy Turniej Rodzinny Układania Puzzli. Aby wziąć w nim udział, wystarczy do 8 stycznia br. zgłosić 2-4-osobową drużynę (co najmniej 1 pełnoletnia osoba) w DK „Orle Gniazdo”. Wpisowe wynosi 20 zł / drużyna, które w całości zostanie przekazane na WOŚP. A co Was czeka? „Pomaganie przez układanie” 300-elementowych puzzli z wizerunkami ratajskich osiedli. Czy to nie brzmi interesująco? Szczegóły znajdziecie tutaj!

Jeśli natomiast nie możecie uczestniczyć w Koncercie Finałowym w DK „Jędruś”, już teraz okażcie wsparcie WOŚP. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do spółdzielczych Domów Kultury. Znajdziesz tam Sztabowe Puszki Stacjonarne, do których możesz wrzucić kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt złotówek. Kwota nie gra roli, liczy się gest serca. Zapraszamy!