W tym roku termomodernizacji zostaną poddane dwa budynki na os. Stare Żegrze – nr 161-166 i 180-185. To właśnie mieszkańcy tych budynków brali udział w „Wybieramy projekt” głosując na kolor ich elewacji, a wygrał Wariant I zakładający zastosowanie trzech barw – pomarańczowego, białego i szarego.

W głosowaniu na projekt kolorystyki nowej elewacji mogli wziąć udział tylko mieszkańcy docieplanych budynków, wybierając jeden z zaproponowanych wariantów. Głosowanie trwało od 27 marca do 7 kwietnia z zachowaniem zasady: 1 osoba – 1 głos, a oddać głos można było bezpośrednio w Kierownictwie Osiedla lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: wybieramyprojekt@osiedlemlodych.pl podając imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. W „Wybieramy projekt” wzięło udział 68 osób. Przeważającą liczbę głosów (56) zdobył Wariant I (pomarańczowo-biało-szary), natomiast na Wariant II (biało-szary) zagłosowało 12 osób. Prace dociepleniowe budynku nr 180-185 rozpoczną się jeszcze w maju, natomiast nr 161-166 w czerwcu.

„Wybieramy projekt” to próba poznania opinii i zdań mieszkańców, które stają się składową podejmowanych przez Spółdzielnię decyzji. Organizowana od 4 już lat akcja stała się inicjatywą angażującą do działania lokalną społeczność, dla której estetyka jej najbliższego otoczenia stanowi jedną z ważniejszych cech wpływających na standard zamieszkiwania ratajskich osiedli.

Tegoroczne warianty prezentowaliśmy tutaj: Wybierz kolor bloku, w którym mieszkasz!