27 maja odszedł Eugeniusz Drewniak – piłkarz Olimpii Poznań i Hutnika Nowa Huta w latach 1966-1974, pracownik Działu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu w latach 1987-2009, twórca i organizator Turnieju „Piłkarska Liga Rataj”, animator i propagator sportu i rekreacji, wspaniały Kolega, Współpracownik, Trener i Wychowawca wielu pokoleń młodych sportowców.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Koleżanki i koledzy z Działu Kultury, Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Kierownictwo i Rada Osiedla Rusa Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu

***

Drogi Panie Geniu,

w 1975 roku w Domu Kultury „Na Skarpie” na os. Piastowskim wraz z Zygmuntem Cyplikiem, Zenonem Wachowskim i Jarosławem Szlandrowiczem, wpadł Pan na wspaniały pomysł utworzenia rozgrywek piłkarskich, pod nazwą „Piłkarska Liga Rataj”. Przy pomocy Zygmunta Dezora – Kierownika DK „Skarpa” oraz Henryka Wrześniackiego – Zastępcy Prezesa Zarządu Spółdzielni, udało Wam się przygotować boisko piłkarskie na os. Piastowskim, na którym do 1980 r. organizowano turniejowe rozgrywki. Kiedy rozpoczęła się budowa kościoła na os. Piastowskim przeniesiono je na osiedle Lecha, a ostatecznie na os. Rusa.

Podczas pracy w Spółdzielni zaszczepiał Pan w młodzieży ducha sportu, chęć współzawodnictwa i umiejętność pracy w zespole oraz przestrzeganie zasad fair play – za co szczególnie Panu dziękujemy. Pana wytrwałość, zaangażowanie oraz doskonały kontakt z podopiecznymi to cechy nie tylko dobrego trenera, ale także pedagoga i opiekuna. To dzięki Panu, Piłkarska Liga Rataj i Spółdzielczy Stadion „Olimp” na os. Rusa stały się sportowymi wizytówkami naszej dzielnicy oraz Spółdzielni.
Drogi Panie Geniu, będzie nam brakowało Pana uśmiechu, żartów i spotkań z Panem. Dziękujemy, że był Pan z nami! Do zobaczenia!