Działania Kierownictwa Osiedla:

Na os. Pomet we wrześniu odbył się piknik rodzinny, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno naszych mieszkańców jak i okolicznych “sąsiadów”.  W Klubie “Cybinka” wznowiono zajęcia po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z jesiennym programem zajęć.

Przed festynem odbyło się trzecie w tym sezonie, planowane koszenie trawy. Pielęgnacja zieleni prowadzana jest na bieżąco.

Nadal trwa remont balkonów w budynku na ul. Krańcowej 54. Prace powinny zakończyć się do połowy listopada. W budynkach wysokich na ul. Krańcowej przeprowadzono wymianę głównych drzwi wejściowych. W budynkach nr 52 i 54 wymieniono kasety domofonowe z nowym ich umiejscowieniem.

Przy ul. Darzyborskiej rozpoczęły się prace związane z nową inwestycją ZKZL-u, który ma w planie budowę nowych budynków socjalnych. Na początek ma powstać pierwszy z siedmiu, budynek wielorodzinny (15 lokali mieszkalnych). Utrudnienia w dojeździe do naszego bloku spowodowane są robotami sieciowymi prowadzonymi przez AQUANET S.A. W razie pytań związanych z tematem prosimy dzwonić do osoby koordynującej prace – Edyta Szaufer, tel. 726 700 527.

Kierownictwo przypomina o obowiązku segregowania śmieci. Coraz częściej docierają do nas informację o zapełnianiu pojemników BIO odpadami zmieszanymi. Przypominamy, że budynki wysokie posiadają komory zsypowe.

Działania Rady Osiedla:

Posiedzenie Rady Osiedla odbyło się 28 września 2023 r.  Tematem posiedzenia było m.in. sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z analizy rosnących zadłużeń na os. Pomet.

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniej ukwiecony balkon 2023 r. O wynikach komisja konkursowa powiadomi zainteresowanych. W tym roku wyróżniono 19 osób.

Na spotkaniu omówiono również zasady zgłoszeń osób potrzebujących pomocy do akcji “Szlachetna Paczka”. Rada Osiedla podjęła decyzję o czynnym udziale w akcji. Na spotkanie zaproszono koordynatora wolontariuszy.

Kolejne spotkanie Rady Osiedla ustalono na 26 października 2023 r.