Maj 2026 na osiedlach Stare Żegrze i Polan

W maju na osiedlach Stare Żegrze i Polan odbyły się posiedzenia komisji przetargowych dotyczące wymiany wodomierzy, remontu balkonów, zatwierdzenia specyfikacji na wymianę stolarki okiennej przeglądów instalacji gazowej i wentylacyjnej oraz montażu czujek dymu. Wykonano odnowienie oznakowania miejsc parkingowych na os. Polan: 44-46, 47-53, 41-43, 35-40, os. Stare Żegrze 161-166, 167-170. Zakończono remont nawierzchni parkingu wraz z wykonaniem udogodnień dla osób z niepełnosprawnością przy budynku na os. Stare Żegrze 68-69. Usunięto awarię instalacji gazowej wodociągowej przy os. Stare Żegrze 6-7. Wyznaczono dodatkowe miejsca postojowe przy os. Stare Żegrze 161, 166, 170. Wykonano comiesięczną konserwację dźwigów, domofonów, zestawów hydroforowych i bram garażowych. Konserwatorzy wykonali bieżące konserwacje sieci z.w.u., c.w.u., c.o. i cyrkulacji. Na terenach zielonych osiedli Stare Żegrze i Polan wykonano koszenie trawników, interwencyjne podcinanie krzewów i gałęzi drzew, usuwanie wiatrołomów. W dniach 14 i 18 maja br. przeprowadzono Walne Zgromadzenie Spółdzielni obejmujące Członków z osiedli Stare Żegrze i Polan. Kierownictwo Osiedli Stare Żegrze i Polan dziękuje obecnym członkom za udział.

Posiedzenie Rady Osiedli odbyło się 25 maja 2026 r. Na posiedzeniu Rady Osiedli omawiano sprawy dotyczące infrastruktury osiedlowej, organizacji parkingów, planowanych inwestycji oraz bieżących potrzeb mieszkańców. Przedstawiono również informacje z prac Komisji Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i rozpatrzono zgłoszone wnioski. Przyjęto protokoły z poprzednich zebrań.

Kolejne posiedzenie Rady Osiedli planowane jest na lipiec 2026r.

Kwiecień 2026 na osiedlach Stare Żegrze i Polan

W kwietniu 2026 roku na osiedlach Stare Żegrze i Polan odbyło się posiedzenie komisji przetargowej dotyczącej wymiany wodomierzy oraz odbyło się posiedzenie komisji przetargowej dotyczącej remontu balkonów. Wykonano odnowienie oznakowania miejsc parkingowych na os. Polan: 44-46, 47-53, 41-43, 35-40, os. Stare Żegrze 161-166, 167-170. Rozpoczęto remont nawierzchni parkingu wraz z wykonaniem udogodnień dla osób z niepełnosprawnością przy budynku na os. Stare Żegrze 68-69. Doświetlono przejście (nowe lampy stojące) przy budynku na os. Polan 50. Wykonano comiesięczną konserwację dźwigów, domofonów, zestawów hydroforowych i bram garażowych. Konserwatorzy wykonali bieżące konserwacje sieci z.w.u., c.w.u., c.o. i cyrkulacji. Na terenach zielonych osiedli Stare Żegrze i Polan odbyło się pielenie różanków o dużym stopniu zachwaszczenia na os. Stare Żegrze i Polan; rekultywowanie terenów zielonych po termomodernizacji budynku, położonego na os. Stare Żegrze 106-108.

Posiedzenie Rady Osiedli odbyło się 16 kwietnia 2026 r. W posiedzeniu uczestniczył zaproszony przedstawiciel policji. Wśród omawianych zagadnień znalazły się tematy dotyczące: monitoringu, włamań do mieszkań, oszustwa, kradzieże samochodów oraz problem usuwania wraków pojazdów na osiedlach Stare Żegrze i Polan. Wybrano Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej panią Annę Sarnowską. Przyjęto do Komisji Bezpieczeństwa panią Małgorzatę Dolatę.
Kolejne posiedzenie Rady Osiedli planowane jest na 25 maja 2026 r.